31 mar 2012

Moje ulubione miejsca.

Ahoj !

Wpadłam na pomysł pokazania kilku lubianych przeze mnie miejsc. Są to miejsca w mojej okolicy, niestety nie mam zdjęć wszystkich miejsc, tylko kilka, ale myślę, że i to was zadowoli :)


 Nad naszą miejscową rzeczką rośnie wiele drzew. To ma takie korzenie wystające z ziemi. Kiedyś wisiała na nim lina- wąż strażacki, na którym wszyscy się huśtali. Teraz nie ma tam liny, ale ja dalej lubię tam chodzić, bo to miejsce ma coś sobie.

Drzewo nad rzeką. Mówimy na to "cztery rury"


Lina wisząca na tym drzewie.Służyła jako huśtawka. Już jej nie ma, bo ktoś ją uciął

W okolicy znajduje się jedno z największych centrów nurków "Orka". Jest to zalany kamieniołom, na dnie są zatopione koparki, auta, żeby nurkowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności. Kawałek dalej jest taka pozostałość po kamieniołomach też zalana wodą. Na około "zalanego" , u góry jest ścieżka rowerowa. Można zejść w dół na kamienie, przy samej wodzie, i z tamtąd wskakiwać do wody. Podobno nie można się tam kąpać, bo kiedyś kogoś przegonili jacyś strażnicy, ale i tak znajdzie się dużo osób które tam pływają. Są też takie osoby, które wspinają się gdzieś do połowy skarpy i skaczą do wody, jak z klifu. Ja uważam to za świetne miejsce do odpoczynku. Najważniejsze jest to, że nie ma tam tłumu ludzi.

Tzw. zalane.

Zalane z innej strony
Kamienie na zalanym. Można na nich siedzieć. A woda tam jest naprawdę czysta, a w lato ciepła.

W mojej okolicy są też lasy, i zalew, ale nie mam zdjęć.. Nad zalew w lato jeździ pełno osób, ale i tak jest to dobra forma na spędzenie czasu. :)
Podoba wam się notka ?

7 komentarzy:

Napisz kilka słów od serca.